Yanmış Saça Kaynak Yapılır mı?

Yanmış Saça Kaynak Yapılır mı?

Çeşitli kimyasal işlemler ya da hatalı yapılan saç uygulamaları saçlarda yanmaya neden olabiliyor. Bu durumda yanan saçlarda kopmalar meydana gelir ve dolayısıyla saçlarda ciddi düzeyde bir kısalma olur. Bu sorunu yaşayan çok sayıda kadının imdadına ise kaynak saç uygulaması yetişiyor. Yanan saçlara kaynak işlemi elbette yapılabilir.

Yanan Saçlara Hangi Kaynak Uygulanır?

Fakat kesinlikle profesyonel bir kuaför salonunu ya da kaynak saç merkezini seçmeniz gerektiğini unutmayın. Aksi halde saçlarınıza yapılan kaynak uygulamasından memnun kalma olasılığınız düşük olacaktır. Bu arada yanan saçlara kaynak işlemi yapılması için hangi kaynak tekniğinin daha ideal olduğu da merak ediliyor. Bu noktada önerimiz mikro kaynak yönteminin seçilmesidir.

Mikro kaynakta çok daha ince tutamlar halinde saçlara kaynak işlemi yapılır. Aynı zamanda dışarıdan görünmesi mümkün olmadığından çok kısa saçlara dahi uygulanmasında da herhangi bir sakınca olmaz. Kaynak saçların doğal saça tutturulması için kullanılan kapsülün çok hafif olması da önemli bir unsudur. Yanan saçlar zayıf olduğundan belirli bir ağırlığı kaldıramayabilir.

Yorum Ekle