Keratinli Brezilya Fönü Nedir?

Keratinli Brezilya Fönü Nedir?

Son zamanlarda oldukça popüler olan Keratinli Brezilya fönü, saçları uzun süreli düzleştirmenin pratik yoludur. Bunu hayatı değiştiren bir tedavi olarak adlandırmanın biraz aşırı olduğunu düşünebilirsiniz ama düşünün… Her gün, kıvırcık veya dalgalı saçlarla savaşarak kaç saat harcıyorsunuz? Yumuşak, parlak, düz saçlara sahip olma hayaliniz bu uygulamayı denemenizden sonra yok olacak.

Kalıcı Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır?

Bir saç stilisti saçınızı yıkayıp iyice kuruttuktan sonra saçınıza keratinli bir saç bakım ürünü uygular ve saç düzleştiricinin ısısını mühürlemek için kullanır. Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak işlem yaklaşık 90 dakika veya daha uzun sürer. Saçınıza Brezilya fönü uygulandıktan sonra üç veya dört gün boyunca ıslatmamanız ve yıkamamanız gerekir.

Uygulamadan birkaç saat sonra form tutmayan kıvırcık saçları unutabilirsiniz. Nemli havada veya hafif yağmurda yürüyebilirsiniz, saçlarınız hiç bozulmayacaktır. Bir keratinli Brezilya fönü ile 2-3 ay saçlarınızın düz formu korunur. Saçınızın dipten uzaması ile birlikte isterseniz işlemi yeniletebilirsiniz. Brezilya fönü bakımı kolaydır, sadece fönün korunmasına yardımcı olmak için sodyum sülfatsız şampuan kullanmalısınız.

Yorum Ekle