Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır?

Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır?

Saçların düzgün görünmesi için kadınlar sürekli kuaföre gidip fön çektirirler ya da saç düzleştirici kullanırlar. Bu işlem hem zaman alıcı hem de yüksek ısı uygulamasından dolayı saçı yıpratıcı olarak bilinir. Brezilya fönü ile kadınlar bu tür zahmetlerden kurtulabilir. Bu uygulamadan sonra saçlar 6 ay boyunca kuaförden çıkmış gibi durur ve düzleştirici tekniklere ihtiyaç duyulmaz.

brezilya fönü
brezilya fönü

Brezilya Fönü Nedir Nasıl Uygulanır?

Saçların uzun bir süre fönlü gibi durmasını sağlayan brezilya fönünün uygulaması bu işi gerçekten bilen, deneyimli kişiler tarafından yapılmalı. Aksi halde saça beklenmeyecek ölçüde zarar verebilir. Uygulaması 3 aşamadan meydana gelir. Yaklaşık olarak 4 saat sürer. İlk aşamasında saçtaki pulların açılması için özel bir şampuan uygulanır.

brezilya fönü modeli
brezilya fönü modeli

Saçın boyalı olup olmaması, ince telli ya da kalın telli olması bu şampuanın bekleme süresini etkiler. İkinci aşamada saçlar iyice taranır ve açılır. Boya tatbiki gibi saça tutam tutam saf keratin uygulanır. Keratin uygulanırken saç kesinlikle taranmaz. Saç tipine bağlı olarak bir iki saat arası ısı altında saç bekletilir. Böylece keratin saça iyice işler. Üçüncü aşamada ise saça uygun bir ısı belirlenir. Bu ısı ile ayarlanan pres aleti ile her tutam düzleştirilir.

Yorum Ekle