Brezilya Fönü Kullanım Süresi

Brezilya Fönü Kullanım Süresi

Kadınların her daim güzel ve bakımlı görünme istekleri kuaförleri yeni uygulamalar bulmaya itiyor. Kadınların sıkça tercih ettiği bir uygulama da Brezilya fönü. Peki, Brezilya fönü nedir, kullanım süresi ne kadardır?

brezilya fönü
brezilya fönü

Altı Aya Kadar Fönlü Saçlar

Saçın altı ay boyunca fönlü gibi durması için yapılan işlemin adı Brezilya fönüdür. Yaklaşık dört saat kadar süren bu işlemin ardından saçlar dümdüz kalır. Altı ay boyunca da bu şekilde kalmaya devam eder. Tüm kuaför uygulamalarında olduğu gibi Brezilya fönünde de profesyolen kuaförleri tercih etmek gerekir. Zira uygulama birçok açıdan profesyonellik gerektirir.

brezilya fönü yapımı
brezilya fönü yapımı

Brezilya fönünde, en basit anlatımla, hidrojen yapısı bozulmadan saç pulcuklara ayrılır. Boşluklara, saçın daha kalın gür görünmesi için keratin enjekte edilir. Isı ile bu keratin saça sabitlenir. Düzleştirici ile fönlenen saç düz bir şekil alır ve altı ay boyunca da şekli bozulmaz. Uygulama üç aşamada gerçekleştirilir. Birinci aşamada, özel bir şampuanlar saç pulcukları açılır. İkinci aşamada saç boyar gibi saça keratin uygulanır.

brezilya fönü modeli
brezilya fönü modeli

Keratin saçta yarım saat kırk beş dakika bekletilir. Bu arada ısı uygulanır. Son aşamada ise saçın yapısına uygun sıcaklıkta ayarlanmış düzleştirme makinesi ile düzleştirme işlemi yapılır.

Yorum Ekle