Bitkiler Yağlar Saç Bakımının Olmazsa Olmazlarıdır

Birçok kadın günlük koşuşturmacasının arasında bile saç bakımına zaman ayırıyor ve sağlıklı saçlara sahip olmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bir de ne yaparsa yapsın, hangi şampuanı kullanırsa kullansın bir türlü istediği sonucu alamayan kadınlar var. Onlara önerilebilecek farklı alternatifler olabilir. Mesela bakım kürleri gibi.

bakım kürü
bakım kürü

Sizin Bakım Kürünüz Hangisi?

Saç bakım kürleri denildiğinde bunun içine birçok farklı karışım giriyor. Bitki karışımları, bal, hakiki zeytinyağı bunların başında gelen ürünlerdir. Birçok kadının aynı dertten muzdarip olduğu düşünülürse saç dökülmeleri için lavanta kürü uygun olabilir. Bir miktar suda kaynattığınız lavantayı ılık hale gelene kadar bekletip süzdükten sonra saçınızı onunla yıkayın ve sonra sadece suyla durulayın. Sorununuz çözülene kadar haftada ortalama iki kere bu işlemi tekrarlayın.

saç bakım kürü
saç bakım kürü

Birçok kadının hoşuna gidebilecek ve doğal olduğu için o da bir nevi kür sayılan saç kremlerinden bahsedelim. Üstelik kendinizin yaptığı bir saç kremi. Aktardan alacağınız ceviz, biberiye ve keten tohumu yağlarıyla, pul biber ve yumurta sarısını karıştırarak saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sonra şampuanla yıkadıktan sonra profesyonel bir saç kreminden farksız olduğunu göreceksiniz. Bu kürün saç dökülmelerine de iyi geldiğini belirtmekte fayda var.

Yorum Ekle